KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

A MOŻE PRACA 1:1?

Psychologia pozytywna dostarcza nam coraz więcej sprawdzonych naukowo ćwiczeń i pozytywnych interwencji. Zamiast skupiać się na pytaniu: „jaki jest mój problem i jak go mogę rozwiązać?” pytanie brzmi: „jak wygląda wartościowe życie w moich oczach i jak mogę to osiągnąć?” Chociaż na pierwszy rzut oka oba pytania mogą wydawać się podobne, tak nie jest.

➡️ Walka ze słabościami to nie to samo, co rozwijanie i wzmacnianie mocnych stron.

➡️ Zbliżanie się do pożądanego stanu, np. spełnianie marzeń, to jednak coś innego niż ochrona przed obieraniem niepożądanych kierunków działania np. popadaniem w długi lub w toksyczne związki.

➡️ Subiektywne poczucie zdrowia psychicznego to coś więcej niż tylko brak choroby.

➡️ Zmniejszanie odczuwania silnego lęku, złości czy smutku to dopiero pierwszy krok do budowania spokoju ducha, miłości czy radości z życia.

PS_Konsultacje psychologiczne_strona główna, poradnictwo psychologiczne, terapia, psychologia pozytywna

Podczas pracy psychologicznej opartej o psychologię pozytywną koncentrujemy się NIE na tym, co „jest z Tobą nie tak i naprawianiu Twoich słabości”, ale przede wszystkim na wychwyceniu tego, co sprawia, że Twoje życie jest wartościowe i wzmacnianiu tego. Podczas naszych sesji pomogę Ci rozkwitnąć i zbliżyć się do Twojego pożądanego stanu, zwiększając Twoją świadomość, ćwicząc samoregulację i wspierając Cię w procesie zmiany.

Cykl sześciu sesji zakłada po